Czym się kierować przy wyborze Oczyszczacz Powietrza

Dla kogo jest ten produkt?

Oczyszczacze powietrza stają się coraz popularniejszym produktem. Nie tylko w domach czy mieszkaniach, ale m.in. w przedszkolach.

Dzięki nim oddychamy czystym powietrzem bez niepotrzebnych zanieczyszczeń, alergenów czy nieprzyjemnych zapachów. To bardzo ważna informacja przy wszechobecnym smogu.

Bardzo ważne jest też to, że produkty, które występują na rynku działają bardzo cicho i wyglądają świetnie. Każdy znajdzie coś pod swój gust.

Jakie cechy oczyszczacza są najważniejsze?

  1. System filtrowania powietrza. W większości urządzeń na rynku zastosowany jest filtr HEPA. Można też się spotkać z oczyszczaczami posiadającymi filtr wodny. Warto też zwrócić uwagę czy filtr jest jednowarstwowy czy posiada dodatkowe warstwy takie jak filtr węglowy czy wstępny. Dzięki dodatkowej filtracji powietrze jest nie tylko oczyszczane, ale także usuwane są nieprzyjemne zapachy.
  2. Wydajność Oczyszczacza Powietrza. Jest to jeden z podstawowych elementów, na który trzeba zwrócić uwagę kupując to urządzenie. Wydajność przeważnie podawana jest w metrach kwadratowych jednak to co naprawdę oddaje wydajność to CADR czyli ile metrów sześciennych powietrza produkt jest w stanie oczyścić w ciągu godziny. Przykładowo 220m3/h pasuje idealnie do pokoi ok 30m2, a 483m3/h można położyć w pokoju 50m2. Oczywiście wysokość pomieszczenia również trzeba wziąć pod uwagę.
  3. Jonizacja powietrza oraz lampa UV. Lampa UV odpowiada za likwidację bakterii, roztoczy, wirusów i grzybów. Jonizator naładuje powietrze jonami ujemnymi, które mogą poprawić środowisko w jakim przebywamy. Urządzenia takie jak komputer czy telefon wytwarzają jony dodatnie. Produktem ubocznym jonizacji jest ozon. Wytwarzany jest on jednak w ilość nieszkodliwej dla człowieka. Warto jednak wybrać oczyszczacz powietrza, który pozwala nam wyłączyć tą funkcję.
  4. Hałas. Warto sprawdzić czy urządzenie, które planujemy kupić działa głośno. Wiadomo, że im bardziej cicha praca oczyszczacza tym czujemy się bardziej komfortowo.
  5. Dodatkowe funkcje. Na rynku można znaleźć oczyszczacze z różnymi dodatkowymi funkcjami. Niektóre urządzenia posiadają czujnik zanieczyszczenia powietrza. Dzięki niemu na ekranie widzimy, czy powietrze jest zanieczyszczone oraz co najważniejsze automatycznie ustawiana jest moc oczyszczania. Niektóre oczyszczacze mają również opcję nawilżania.

Podsumowanie

Jak poobserwujesz rynek zobaczysz, że oczyszczacz powietrza o tych samych parametrach można mieć w totalnie różnych cenach. Dlatego nie warto przepłacać.

Na koniec jeszcze jedna ważna informacja, na którą musisz zwrócić uwagę. Filtry zamienne. Tutaj też cena jest bardzo różna. Zwróć też uwagę na żywotność takiego filtra. Pamiętaj też o regularnym czyszczeniu go. Dzięki temu jego żywotność zdecydowanie się przedłuży.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

abcros.pl Reviews with ekomi-pl.com