Czym się kierować wybierając drona?

Z dnia na dzień drony stają się coraz popularniejsze. Na rynku możemy znaleźć ich bardzo bardzo dużo. Rozbierzność cenowa też jest ogromna. Od ok. 100zł do nawet kilku tysięcy.

Jaki dron jest w takim razie najbardziej odpowiedni dla Ciebie?

Oczywiście pierwszym i podstawowym czynnikiem jest cena. Wiesz najlepiej jaką kwotę możesz przeznaczyć na kupno drona. Tak jak mówiłem wcześniej przedział cenowy jest bardzo bardzo duży.

Jeśli potrzebujesz go do pracy i chcesz używać do profesjonalnego nagrywania to najlepszym pomysłem jest kupno popularnego Dji Phantom 3. Musisz się liczyć z wydatkiem ok. 2000zł.

Więcej miejsca chciałbym jednak poświęcić ostatnio bardzo popularnym dronom do „zabawy”. Na rynku jest ich mnóstwo.

Oto kilka podstawowych elementów, na które musisz zwrócić uwagę:

  • z kamerą czy bez- tutaj nie będę nic doradzał wszystko zależy od Twoich preferencji;
  • wi-fi- coraz bardziej popularne są drony z podglądem na żywo w Twoim smartphonie a nawet z możliwością sterowania;
  • sprawdź pojemność baterii na rynku drony mają od 200mAh do 6000mAh. Drony zabawki zazwyczaj mają akumulatorki o pojemności wahającej się miedzy 300 a 1300 mAh. Wytrzymałość na jednym ładowaniu to między 10-20 minut.
  • Headlless Mode (niezależnie od tego, w którą stronę urządzenie się obróci względem pilota i tak zawsze poleci w porządanym kierunku) oraz One Key Return (urządzenie automatycznie wraca do ostaniej bezpiecznej pozycji). Są to bardzo ważne elementy w szczególności, gdy dron nie ma możliwości podglądu z kamery.
  • popularne są też teraz mini drony. Tutaj wszystko bez problemowe, gdy latają po mieszkaniu, albo domu. Wychodząc z nimi na zewnątrz powstaje problem, ponieważ słabo radzą sobie z warunkami atmosferycznymi. Warto wtedy kupić troszkę większy.
  • Zwróć uwagę czy dron posiada ochronki na śmigła.

Sprawdź rynek, wybierz najodpowiedniejszy dla Ciebie model i baw się dobrze!

Możesz też zerknąć na naszą ofertę 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

abcros.pl Reviews with ekomi-pl.com