Po cholerę mi Gogle wirtualnej rzeczywistości?

 

Temat wirtualnej rzeczywistości staje się coraz bardziej popularny. Powstaje coraz więcej gier, aplikacji oraz filmów korzystających z tej technologii. Dzięki goglom VR możesz w bardzo prosty i tani sposób stać się częścią tego Świata.

W tym artykule pokażę Ci w jaki sposób możesz wykorzystać bardzo popularne w ostatnim czasie Gogle Wirtualnej Rzeczywistości.

Filmy 360 na Youtube

Na Youtubie jest obecnie bardzo dużo filmów, które możemy oglądać w technologii 360 stopni. Oglądając taki film poczujesz się jakbyś był na miejscu kamery. Uczucie jest powalające!

Oto kilka najlepszych filmów 360 jakie znajdzie na Youtube:

Gry na Smartphona

Możesz też ściągnąć masę gier na telefon, które wykorzystują technologię wirtualnej rzeczywistości. Oczywiście najlepszy efekt jest w grach na PC albo Playstation 4. Jednak na Smartphonie też możesz poczuć smak tej wspaniałej technologii.

Od tych 2 gier warto rozpocząć przygodę z wirtualną rzeczywistością:

  • Lost In The Kismet – VR Escape
  • Jurrasic VR

Do gier często przydają się piloty, które dołączone są do zestawu lub gamepady.

Aplikacje VR

Na rynku znajdziesz też masę aplikacji opartych na technologii wirtualnej rzeczywistości. Kilka z nich naprawdę mnie wciągneło.

Absolutną podstawą dla wszystkich rozpoczynających przygodę z Goglami VR jest aplikacja Google Cardboard. Jest ona dostępna zarówno na Android jak i IOS. Pomoże Ci rozpocząć przygodę ze Światem 3D

Inną podobną aplikacją jest Fulldive VR. Podobnie jak poprzednik jest to darmowa aplikacja jednak dostępna tylko i wyłącznie na Androida. Dodatkowo aplikacja działa jako przewodnik po materiałach VR dostępnych w sieci.

Warto też w tym momencie wspomnieć o aplikacji WITHIN. Jest ona dostępna zarówno na Androida jak i IOS. Znajdziesz tutaj wspaniałe historie nagrane w technologii VR. Możesz zobaczyć np. film o życiu 12 syryjki przebywającej w obozie dla uchodźców.

Podgląd z kamery

Większość Gogli VR ma możliwość odsłonięcia kamery smartphona. Dzięki temu możesz podglądać obraz z kamery w 3D.

Podsumowanie

Wirtualna rzeczywistość wkracza wielkimi krokami w nasze życie. Gogle VR to najlepsze rozwiązanie, żeby rozpocząć przygodę z tym Światem. Nie musisz wydawać kilku tysięcy na zestaw od wielkich i znanych firm. Wystarczy kilkadziesiąt złotych i możesz dołączyć do tego jakże interesującego Świata.

Zanim kupisz jakiekolwiek gogle VR sprawdź czy urządzenie, na którym planujesz wkroczyć w Świat VR posiada akcelerometr czy żyroskop. Większość Smartphonów posiada te sensory warto jednak sprawdzić.

Sprawdź Gogle znajdujące się w naszym sklepie klikając ten link

 

1 thoughts on “Po cholerę mi Gogle wirtualnej rzeczywistości?

  1. Pingback: VR – wirtualna rzeczywistość coraz bardziej popularna | APLINE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

abcros.pl Reviews with ekomi-pl.com